ЗІ МНОЮ СТАВСЯ БІЗНЕС
Вікторія Мовчан і
Олена Некрасова
GoodLook ЦЕХ
Розкажіть про свій бізнес: що це? Як працює? Для кого? У чому ваша особливість?
Б'юті-коворкінг Goodlook Цех це простір, який облаштовано для роботи майстрів краси: перукарів, візажистів, майстрів манікюру, бровістів і тд. Майстер, який працює на себе, може орендувати собі робоче місце на годину, день, або місяць. Майстер отримує все для комфортної роботи, не вкладаючи грошей в оренду і облаштування власного салону краси. Окрім того ми функціюємо як б'юті-бар. Отже, наш споживач - це і майстри, і клієнти.

Особливістю нашого проекту являється соціальна складова. Прибуток, який ми отримуємо, дозволяє нам організовувати, або приймати участь в організації безкоштовних б'юті-днів для жінок, які цього потребують. Так, ми організовували дні краси для дівчат з інвалідністю, для мам і дружин загиблих воїнів АТО, для онковиздоровлюючих дівчат, для жертв насильства і рабства. А ще ми проводимо безкоштовні майстер-класи для підвищення б'юті-культури серед населення. Така собі соціальна місія.

Чим ви займалися до того, як почали власний бізнес?
Вікторія: Працювала у сфері торгівлі, а у вільний час займалась мейкапом.
Олена: Спочатку я працювала на стабільний роботі, і протягом деякого часу я відкладала 50 відсотків із заробітку на власну справу та на фінансову подушку безпеки.

Я просто дозволила собі зробити те, що хочу.
Як у вас з'явилася ідея вашого бізнесу?
В: Я побачила попит на свою справу, коли вчилась на чергових курсах макіяжу. Дівчата з моєї групи просили здати в оренду їм погодинно моє робоче місце. І мені здалося, що якщо є попит серед 10 людей, то якщо вийти за межі цієї групи, попит буде більшим.
О: Ми зустрілися з Вікою вона запропонувала мені цю ідею, я в свою чергу запропонувала свої ідеї, ми домовилися — отак і почали!

Чому ви тоді на початку вирішили, що у вас вийде?
В: Це не перша моя бізнес-ідея. Але вперше я послухала себе, а не когось. Не можу сказати, що у мене було таке рішення, що все вийде. Я просто дозволила собі зробити те, що хочу.
О: Бо ремонт почався, гроші я вклала, то мусило вийти без варіантів. Жартую! Віра, в те, що ти робиш корисну справу, до тебе приходять люди, якимось чином ти надихаєш інших, це і надає сил!

Які складнощі були на шляху до старту власної справи?
В: В нас дуже затримувався ремонт, і замість запланованих 2 місяців ми на нього витратили аж 4. Це в свою чергу збільшило суму вкладень і морально виснажувало. В якийсь момент ми плюнули і стали до роботи самі, залучили друзів. Тоді момент відкриття з чогось примарного перетворився на цілком можливий.
О: Фінансові, дуже складно тільки витрачати і не заробляти, і знову, і знову вкладати. Я працювала з психологом аби мені допомогли усвідомити, що я не робот, який постійно тільки заробляє, іноді я можу і витрачати.

Що далося набагато легше, ніж ви собі планували?
В: Партнерство. Мене максимально лякали всілякими невдалими прикладами з чужих історій. Але як виявилось 2 різні людини можуть домовлятись. На це їм дана мова і здоровий глузд.
О: Освоїти нові професії. Виявилось, що можна вчитися новому в 36 років і не боятися.

Який був стартовий капітал і де ви його взяли?
В: Початкового стартового капіталу однією сумою в нас не було. Але Школа Соціального Підприємництва YEI дала мені можливість виграти дофінансування проекту у розмірі близько 4000$. На ці гроші було придбано обладнання. Також з свого особистого бюджету я сплачувала витрати на оренду (14 місяців) і кілька місяців сплачувала кредит, який ми взяли на завершення ремонту. Далі всі платежі коворкінг почав покривати самостійно.
О: Ну і моя фінансова "подушка безпеки" знадобилася :)

Які навички\уміння потрібні людині, аби стати підприємцем?
В: Ти можеш закінчити найкращу бізнес-школу з відзнакою, але це не зробить тебе підприємцем. Я думаю, основна навичка - вміння дозволяти собі те, чого не прийнято дозволяти: вкладати гроші без гарантії, працювати на голому ентузіазмі, займатися тим, що любиш, жертвувати багатьма речами заради доволі примарної перспективи, яку не бачить ніхто крім тебе. Ось це те, що робить людину підприємцем.
О: Головне бажання та здоровий глузд. Розуміти, яка є реальність навколо і намагатися прорахувати на декілька кроків вперед свої дії. Вміти швидко трансформуватися під обставини. Не боятися втратити вкладені гроші, не боятися поразок, вміти знаходити сили та просити про допомогу та підтримку.

Чи важко мати партнера по бізнесу? Чи вивели ви якусь формулу успішної комунікації між собою?
В: Партнерство, як і будь-які стосунки — це завжди кілька людей, які є повноцінними особистостями, з власним характером, сформованим світоглядом і попереднім досвідом. Як тільки ти це усвідомлюєш — все стає дуже просто. Ти поважаєш партнера з усім його багажем, партнер тебе — і на цьому можна будувати багато дуже міцних соціальних конструктів.
О: Щоб мати хороші стосунки потрібно вміти говорити про все, навіть якщо це дрібниці.

Споглядаючи на той підприємницький шлях, який ви уже пройшли — чи є щось, що ви б тоді зробили інакше? Якщо так, то що саме і чому?
В: Скажімо так, не життя мене навчило підприємництву, а підприємництво - життю. Напевно, єдине, що я воліла б змінити — почати раніше. А ще реалізувати те, що придумала багато років тому, і що вже успішно реалізоване іншими людьми. Тобто, мені б хотілось більше довіряти собі.
О: Так, є такі речі які б я зробила інакше, але це буде при відкритті наступного Цеху. Навіть якби я знайшла машину часу, я б залишила все як є, бо це мій шлях, який робить мене мною!

Зараз, в цю секунду, за що ви вдячні найбільше?
В: Справа мого життя змінила все. З мого життя зникли люди, які не були зацікавлені в моєму розвитку. Закінчилися довгі токсичні стосунки. Мене оточили люди, які в мене вірять. Я стала на свої ноги. До мене прийшло кохання. Я знаю, що все склалося так тільки завдяки тому, що я віднайшла своє місце в житті. І за це я дуже вдячна підприємництву.
О: Я завжди мріяла зробити щось сміливе. Думала, що якби мені зробити якесь відкриття, написати якийсь шедевр, але мені завжди бракувало сміливості, віри в себе. Я думаю, я почала сама себе слухати і відчувати, це моя маленька перемога. Я ризикнула, через пару років розкажу як ми відкрили ще 5 Goodlook Цехів з Вікою.

Goodlook Цех можна знайти в Instagram, Facebook.

Фото Elena Belous та з особистого архіву Вікторії та Олени.
#зімноюставсябізнес - це спецпроект Центру GLYNA, метою якого є показати, що без великих капіталовкладень можливо реалізувати свою бізнес-мрію.

Хочеш поділитися своєю історією? Напиши нам!
Made on
Tilda