glyna

5 ТРЕНДІВ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ В 2019 РОЦІ

Кожен підприємець сам обирає - йти у ногу з часом, чи ні, але про основні тренди знати потрібно. Пропоную вашій увазі свій перелік обставин, на які варто звернути увагу цього року і отримати від них максимальний зиск для себе.
Економіка спільної участі
Економіка довіри, чи то рух спільного користування ресурсами - завойовує світ. Адже який сенс купувати машину, якщо її можна орендувати одним дотиком до екрану смартфона? Або навіщо переплачувати за готель, якщо можна зупинитися у місцевого жителя, який на виручені кошти зреалізує свою мрію та ще й розкаже вам про найсмачніші еклери у місті?

До України цей тренд дійшов вже у вигляді сервісу TravelPost (можна передати невеличку бандерольку в інше місто\країну через туриста), OhMyLook (можна здати в оренду сукню, яку ти вже не носиш), ну і всесвітньо відомі BlaBlaCar (уже незамінний рятівник, коли бракує квитків на потяг), AirBnB, Uber (створювався з метою спільного користування транспортом в межах міста, в Україні ж перетворився на службу таксі). Я перебуваю в неймовірному передчутті нових крутих українських сервісів з такою ж філософією!

Розвиток територіальних громад
Відтоді, як почалася реформа децентралізації, великий наголос робиться на розвиток ОТГ і це буде продовжуватись. Держава та міжнародні фонди активно надають фінансову підтримку для збереження та розвитку українського села. Цей рік є дуже вдалим для того, аби почати чи масштабувати власний аграрний чи сільськогосподарський бізнес, адже є гарна можливість залучити інвестиції чи міжнародну технічну допомогу.

Спільнотворення
Спільнотворення - це процес залучення клієнтів у створення чи удосконалення товару чи послуги. Для компанії - це інструмент для створення міцної спільноти прихильників бренду, можливість почути потребу свого клієнта та класний маркетинговий хід. Для клієнта - це можливість отримати бажаний продукт. Win-win!

Віддалена робота vs офіс
Віддалена робота та працедавці, які дозволяють працювати з дому кілька днів на тиждень цінуватимуться все більше і більше. Робота з дому дозволяє раціональніше витрачати свій час та перебувати з близькими, коли це необхідно без відриву від бізнес-процесів. Я сама вже півроку як працюю з дому і мушу визнати, що задоволення планувати свій день як забажається - не порівняти ні з чим.

Соціальна відповідальність бізнесу буде триматися на піку своєї популярності в Україні. Революція Гідності та війна підвищили свідомість українців, тому кожен з нас значно уважніше обирає товар чи послугу, постачальника та виробника. Свідоме споживацтво спонукає компанії до більшої соціальної відповідальності, адже від цього залежить їх місце на ринку. А ті, що щойно починають підприємницьку діяльність все частіше обирають стежку соціального підприємництва.
Ми живемо в той час, коли можемо самі створювати тренди. Мені б дуже хотілося, аби ці тренди з'являлися лише позитивному ключі і реалізовувались тільки з добрими намірами. Все в наших силах. Бунтуй!
Made on
Tilda